DVOSTRUKA NAGRADA DRUŠTVU INOVATORA SIGMA POVODOM 3. PO REDU MEÐUNARODNE IZLOŽBE INOVACIJA AGRO ARCA 2010.

11.05.10.
Poljoprivreda
Zagreb, 10. svibnja 2010. - U organizaciji Udruge inovatora Hrvatske i Grada Slatine, suorganizaciji Virovitičko-podravske županije, Hrvatske zajednice tehničke kulture, Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Virovitica, Hrvatske obrtničke komore - Obrtničke komore Virovitičko-podravske županije i Međunarodne federacije nacionalnih saveza inovatora, te uz pokroviteljstvo Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva i Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja, u Slatini, izložbenom prostoru tvrke Agroduhan d.o.o., od 07. do 09.05.2010. godine održana je 3. po redu Međunarodna izložba inovacija, eko ideja, proizvoda i tehnologija 'AGRO ARCA 2010'.

- Održavanje Agro Arca 2010 u Slatini, gradu stoljetne sajamske tradicije, ujedno je poticaj i poziv poslovnim ljudima iz Hrvatske i inozemstva da se upoznaju s rezultatima rada naših tvrtki, akademske zajednice, obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, zadruga, poduzetnika, obrtnika, inovatora u području poljoprivrede i proizvodnje hrane s ciljem promocije novih ideja, ekoloških proizvoda i tehnologija koje su temeljene na vlastitu znanju i sposobnosti, istakuo je predsjednik Udruge inovatora Hrvatske, prof.dr.sc. Stjepan Car.

- Održavanje sajma Agro Arca u Slatini znak je povjerenja Udruge inovatora Hrvatske u organizacijske mogućnosti naše sredine, ujedno i prilika da naš grad otvori neka važna pitanja vezana uz položaj i značenje inovatorstva kao pristupa i modela budućeg razvoja lokalnih sredina. Strategiju razvoja hrvatskog društva trebamo temeljiti na konkurentnim proizvodima, ali i sustavu koji omogućuje uspješno funkcioniranje i povezivanje: državnih institucija, udruga inovatora te poduzetnika, istaknuo je gosp. Ivan Roštaš, gradonačelnik Grada Slatine i Predsjednik organizacijskog odbora Agro Arca-e na svečanosti otvorenja izložbe.

Na ovogodišnjoj izložbi predstavilo se više od 250 izlagača, a osim samog izlaganja, izložbu su pratile mnogobrojne tematske, kulturne i druge manifestacije: IPARD Program u Republici Hrvatskoj (gosp. Tugomir Majdak), posjet Zavičajnom muzeju Slatina, Međunarodna konferencija 'Agro i eko inovacije', natjecanje u kuhanju čobanca, predstavljanje Osnovne škole Eugena Kumičića, Prve Osnovne škole Varaždin, promocija Zahanek torte, degustacija perketa od soma, predstavljanje tvrtke Šapica d.o.o., predstavljanje Udruge Hrvatska poduzetnička inicijativa, te predstavljanje Češke tvrtke 'Plastenički uzgoj i sustavi navodnjavanja' i na kraju, svečanost dodjele nagrade i priznanja Agro Arca 2010.

Ovo je događanje ujedno bio poticaj našem Društvu da predstavi nove rezultate svojeg rada i djelovanja u okviru programskih ciljeva i aktivnosti. Predstavljeni su rezultati rada Društva inovatora Sigma i Društva za energetiku i obnovljive izvore energije Grada Zagreba Delta. U okviru svečanosti dodjele nagrade i priznanja Agro Arca 2010., društva su nagrađena dvostrukom PLAKETOM AGRO ARCA 2010. Ovom prilikom važno je naglasiti kako je ove godine nagrađeno nešto manje od 1/3 izlagača, odnosno predstavljenih inovacija.

- Razvoj i primjena suvremenih tehnologija u području ekologije, zaštite okoliša i ekološkog uzgoja sirovina i hrane, temljne su smjernice rada naših društava. Nastojat ćemo u okviru svojih raspoloživih mogućnosti i dalje razvijati kreativnost, znanost, studije, inovacije i poslovanje u okviru navedenih područja te rezultatima takvog oblika rada i djelovanja - gotovim uslugama i proizvodima osigurat plasan na domaće i međunarodno tržište. Poseban naglasak dajemo na razvoj novih, ekološki čistih, tehnologija i njihovu primjenu u lokalnim sredinama. Temeljem našeg ovogodišnjeg nastupa, odlučili smo kako ćemo u budućnosti pokrenuti projekte usmjerene razvoju Eko-gradova primjenom kreativnosti, primjenjivih istraživanja, razvojem inovacija i međunarodnim transferom tehnologija, istaknuo je predsjednik Društva inovatora Sigma, Tomislav Marjanović.

Linkovi


OPEN PUBLISHING

Postani i ti net aktivist/kinja! Objavi vlastiti (autorski) članak, najavu budućeg događanja ili kampanje, info o članku objavljenom u nekom drugom mediju.

Kako objaviti Objavi članak

11.04.19. Energija
kamin

U današnje vrijeme kada smo svi zabrinuti zbog visokih računa za grijanje i okoliš, mnogi se okreću potrazi za jeftinijim i obnovljivim izvorima energije. Jednostavna obnovljivost omogućuje jeftinu cijenu drvene ...

16.01.19. Općenito
Polje

Da je Hrvatska bogata prirodnim ljepotama i da je posebitost upravo velika sačuvanost prirodnih oaza, svjesni su i Hrvati. No ono što možda s jedne strane veseli, a s druge ...

Opće je poznato da svaki potrošački proizvod na ovaj ili onaj način utječe na okoliš. Međutim, prosječan potrošač nije svjestan i ne zna koji proizvod ima manje ili više utjecaja ...

23.09.18. Eko-edukacija
Skijašica

Pripreme za zimske godišnje odmore, odlazak na jedno od poznatih svjetskih skijališta i uživanje u (nećete vjerovati koliko brzo) nadolazećim zimskim radostima, već su u punom jeku.

Apeli usmjereni na očuvanje okoliša nas svakodnevno podsjećaju na važnost pozornosti o okruženju u kome egzistiramo. Bez obzira na njihovu učestalost, činjenica je da ne činimo sve što je u ...

VIDI SVE ČLANKE IZ OPEN PUBLISHING

NAJAVE

REkreator obilježava Dan planeta Zemlje u Rovinju

Udruga REkreator poziva Vas na akciju podjele besplatnih platnenih vrećica kojom će, u nedjelju, 22. travnja, obilježiti Dan planeta Zemlje u Rovinju. Cilj ove akcije je pridonijeti smanjenju nepotrebog zagađenja okoliša ...

Drvored poznatih gimnazijalaca

Lions klub Vukovar I Gimnazija Vukovar u srijedu 28. ožujka 2018. godine s početkom u 11 sati organiziraju sadnju 30-tak sadnica lipa u dvorištu Gimnazije Vukovar, pod nazivom "Drvored poznatih ...

Poziv na Veganski 1. Maj 2017.

Veganski 1. Maj & fundraiser za utočište u Centru „Key“ Centar za zaštitu životinja i prirode „Key“ i ove godine poziva na cruelty-free proslavu Praznika rada! Pozivamo sve građane i ...

U skladu s prirodom – ekološka akcija vukovarskih gimnazijalaca EE otpad nusproizvod modernog doba – donesite EE otpad i pogledajte izložbu: Kronologija mobilnih i fiksnih telefona

Podržite nas i uključite se u našu akciju za ljepši, sigurniji i čišći grad! Sve što spada u EE otpad, možete donijeti u Gimnaziju Vukovar, svaki dan od 07:00 do ...

Poziv na seminar: Hrvatska energetska budućnost - kako organizirati pravedan i čist energetski sustav čiju cijenu neće plaćati zemlje u razvoju

Zelena Istra vas poziva na seminar kojim želimo potaknuti diskusiju o "vrućim" temama vezanim za hrvatski energetski sustav i njegov utjecaj na zemlje u razvoju. Seminar se održava 16. i ...