
U sklopu projekta "Održivo upravljanje obnovljivim prirodnim resursima - SURE NaRe" Zelena akcija izradila je brošuru pod nazivom "Kako da ne prepilimo granu na kojoj sjedimo?".

Zelena akcija je kroz implementaciju projekta Održivo upravljanje obnovljivim prirodnim resursima u suradnji sa Fakultetom političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu organizirala edukaciju hrvatskih okolišnih udruga za praćenje i zagovaranje održivih okolišnih politika. Kao rezultat te suradnje i edukacije udruge okupljene u mrežu Zeleni Forum radili su na analizi hrvatske politike upravljanja poljoprivrednim zemljištem te su aktivno zagovarale usvajanje stajališta koja su bila rezultat analize.

Smatramo neprihvatljivim da prijedlog novog Zakona o zaštiti prirode predviđa raditi procjenu utjecaja na prirodu isključivo za područja unutar europske ekološke mreže NATURA 2000, koju će Hrvatska morati implementirati kao članica Europske unije. Prema Zakonu o zaštiti prirode koji je trenutno na snazi Procjena utjecaja na prirodu se treba raditi za područja unutar cijele nacionalne ekološke mreže, koja trenutno obuhvaća znatno veću površinu od europske ekološke mreže NATURA 2000.

Povodom 22. ožujka, Svjetskog dana voda, Zelena akcija poziva Vladu RH da odustane od štetnog projekta izgradnje HE Ombla.

Danas u 12 sati su GONG, Transparency International Hrvatske, Zelena akcija, Pravo na grad i Udruženje hrvatskih arhitekata održali konferenciju za medije na kojoj su od Vlade RH zatražili da zaustavi proces donošenja prijedloga Zakona o strateškim investicijskim projektima.
Od 6. do 8. listopada 2011. godine Zelena Istra organizira u suradnji sa Zelenom akcijom u Opatiji seminar pod nazivom "Strateška procjena utjecaja na okoliš". Seminar je namijenjen predstavnicima okolišnih udruga, a održava se u okviru projekta "Održivo korištenje obnovljivih prirodnih resursa" koji financira Europska komisija. Obaveza strateške procjene utjecaja na okoliš za politike, planove i programe proizašla je iz europskog zakonodavstva. Premda na snazi još od 2008. godine, strateška ...
Zapaliti šumu da bi se istjerala divljač - najbolja usporedba s učinkom izlova prstaca u moru

Priopćenje s konferencije za novinare koju je Zelena Istra održala u Turističkoj zajednici grada Pule 21.4.2010. godine povodom akcije senzibiliziranja javnosti o štetnosti izlova prstaca: 2010. - Međunarodna godina biološke raznolikosti Ujedinjeni narodi proglasili su 2010. godinu Međunarodnom godinom biološke raznolikosti, pozivajući čitav Svijet da se pokrene kako bi se sačuvala raznolikost života na zemlji. Taj je poziv potkrijepljen i nizom zastrašujućih indikatora koji ukazuju na povećanje negativnih pritisaka odnosno ...

U sklopu 72-satnog tečaja permakulture održanog u svibnju 2009. godine u Jagnjedovcu pokraj Koprivnice, permakulturisti su posjetili sutok dviju rijeka, Mure i Drave. Ušće Mure u Dravu je teško prohodni komadić divljine između međimurske Donje Dubrave i podravskog Legrada. To je jedinstveni labirint rijeke, sprudova, rukavaca i potoka, mrtvica i šuma koji je gotovo nestao u cijeloj Europi.